کاهش نرخ مرغ در بازار/ تعیین تکلیف قیمت مرغ باز هم به تعویق افتاد

کاهش نرخ مرغ در بازار/ تعیین تکلیف قیمت مرغ باز هم به تعویق افتاد
چهار آیین از کاهش ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو لاشه مرغ ۱۰ هزار و ۷۰۰ تا ۱۱ هزار تومان است.

برومند چهار آیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و لاشه مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰ هزار و ۷۰۰ تا ۱۱ هزار تومان است.

وی کاهش تقاضا و قدرت خرید خانوار در روز‌های پایانی ماه را عامل اصلی افت قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به روند کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان خرداد تغییر محسوسی نداشته باشد.

چهار آیین ادامه داد: فروش مرغ کمتر از قیمت تمام شده تولید بر روند تولید و عرضه در ماه‌های آتی تاثیر بسزایی خواهد داشت چرا که با وجود افزایش هزینه‌های تولید و نوسان غیر منطقی ریزمغذی‌ها بسیاری از مرغداران تمایلی به جوجه ریزی واحد‌های تولیدی خود ندارند.

این مقام مسئول نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر مرغداران در فروش هر کیلو مرغ یک هزار و ۵۰۰ تومان زیان می‌کنند که ادامه این روند به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نیست.

وی با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های دامی نسبت به روز‌های گذشته تغییر محسوسی نداشته است، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۴ هزار و ذرت یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ تومان در بازار آزاد به مرغداران عرضه می‌شود که با نرخ مصوب خود فاصله معناداری دارد.

چهار آیین با انتقاد از تاخیر در جلسه بررسی تعیین قیمت مرغ گفت: اگرچه قرار بود در ۲۰ خرداد ستاد تنظیم بازار جلسه‌ای با حضور نمایندگان تشکل‌ها تشکیل دهد تا قیمت جدید مرغ بررسی و تصویب شود، اما متاسفانه این جلسه برای بار دوم به دلایل نامعلوم به تعویق افتاد.

عضو هیئت مدیره  کانون سراسری مرغداران گوشتی در پایان نرخ پیشنهادی هر کیلو مرغ زنده از سوی وزارت جهاد کشاورزی را ۸ هزار و ۸۰۰ و لاشه مرغ ۱۲ هزار و ۹۶۰ تومان اعلام کرد و افزود: از آن جا که این نرخ مورد قبول تشکل‌ها نیست، امیدواریم هفته آینده جلسه بررسی و تصویب قیمت جدید از سوی ستاد تنظیم بازار برگزار شود تا مرغدارای که نسبت به ادامه تولید تردید دارند، بتوانند به مدار تولید مجدد بازگردند تا در ماه‌های آتی دچار کمبود در عرضه و قیمت‌های گزاف نشویم.


برچسب‌ها : تعیین قیمت مرغ
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مرغ كشتار

نام محصول قیمت روز گذشته
مرغ کشتار اراک 1 هفته پیش ۱۱,۳۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار اراک
مرغ کشتار ارومیه 1 روز پیش ۱۰,۸۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار ارومیه
مرغ کشتار اصفهان 1 روز پیش ۱۰,۸۶۰ تومان نمودار مرغ کشتار اصفهان
مرغ کشتار تبریز 1 روز پیش ۱۰,۸۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار تبریز
مرغ کشتار تهران 1 روز پیش ۱۰,۲۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار تهران
مرغ کشتار زنجان 1 روز پیش ۹,۷۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار زنجان
مرغ کشتار سنندج 1 روز پیش ۹,۹۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار سنندج
مرغ کشتار قزوین 1 روز پیش ۹,۸۵۰ تومان نمودار مرغ کشتار قزوین
مرغ کشتار قم 1 روز پیش ۱۰,۵۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار قم
مرغ کشتار گیلان 1 روز پیش ۱۰,۲۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار گیلان
مرغ کشتار همدان 1 روز پیش ۹,۵۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار همدان
مرغ کشتار یزد 1 روز پیش ۱۰,۶۰۰ تومان نمودار مرغ کشتار یزد

اخبار مرتبط